با روش انجام پایان نامه کارشناسی آشنا شويد؟

 یکی از پر اهمیت ترین هدف های نگارش برای انجام پایان نامه کارشناسی ارشد آشنا شدن دانشجو با روش نگارش و تنظیم موضوع علمی می باشد.

  ***پژوهشگر گرامي با تكميل فرم زير با متخصصين و حرفه اي ها در رشته خود ارتباط بگيريد***


  ***كار خود را به متخصصان و حرفه‌اي ها واگذار كنيد***
  ***** پژوهشگر گرامي جهت مشاوره رايگان فرم زير را تكميل نمائيد در كمترين زمان با شما تماس گرفته مي شود! *****


  پایان نامه یک نوع نوشته ای می باشد که شامل خلاصه پایان نامه به فارسی،  فهرست مطلب های تفصیلی و تصاویر، جدول های متعدد، دارای مقدمه و تاریخچه کوتاهی از مطالب، خلاصه ای از فعالیت های صورت گرفته و آخرین مطالعات تئوری، رویکرد پژوهشی و عملی نتیجه ها،  بحث و گفت و گو،  ارائه پیشنهادات و  فهرست مطالب که از طریق دانشجویان و کمک استادان جمع‌آوری و تدوین می شود.

  توجه کردن به این شیوه نامه از طریق دانشجویان باعث حفظ هماهنگی میان پایان نامه می شود.  پایان نامه را می توان به ترتیب به طبقه بندی کردن پرداخت که شامل موارد زیر می شود:

   ۱. انتخاب عنوان برای انجام پایان نامه کارشناسی

  برای انتخاب عنوان پایان نامه جهت انجام پایان نامه کارشناسی ارشد باید  اصول و قواعدی را به رعایت کردن پرداخت که می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  –  نحوه فرم زرکوب بر روی جلد پایان نامه به فارسی

  –  ایجاد فرم داخلی جلد به فارسی

  –  داشتن بسم الله الرحمن الرحیم در آغاز عنوان

  –  تقدیم کردن پایان نامه به  استادان  که این امر اختیاری می باشد.

  –  داشتن تاییدیه کارشناسان و داوران

  –   دارا بودن اظهارنامه

  –  داشتن حق چاپ و تکثیر  و همچنین مالکیت  نتایج پایان نامه

  –  قدردانی و تشکر کردن از استادان(اختیاری)

  –  خلاصه نویسی پایان نامه به زبان فارسی

  –  فهرست کردن مطالب،  جدول ها و نمودارها

  –   داشتن متن پایان نامه

  –  نتیجه گیری و پژوهش های آینده

  –  پیوست ها که شامل ضمیمه یک و دو و غیره می باشد.

  –  منابع و مرجع ها

  –  دارا بودن عنوان پایان نامه و بازگو کردن اسم نویسنده برای نوشتن پایان نامه

  ۲.  ارائه برگه هایی به دور از متن پایان نامه

  الف.  ارائه برگه ای در آغاز پایان نامه

  برگ اول:  داشتن فرم داخلی در جلد به زبان فارسی که این بخش باید طبق صفحه صورت گیرد.

  برگ دوم:  به کار بردن بسم الله الرحمن الرحیم

  برگ سوم: تقدیم کردن پایان نامه  بدین معنا می باشد که دانشجو می تواند  پایان نامه خود را به فرد و یا استادی تقدیم کند.

  برگ‌چهارم:  دارا بودن تاییدیه کارشناسان و داوران

  برگ پنجم:  داشتن اظهارنامه توسط دانشجو

  برگ ششم:  داشتن حق چاپ و تکثیر پایان نامه

  برگ هفتم:  تقدیر و سپاسگزاری  به صورتی می باشد که دانشجو باید برای نوشتن پایان نامه خود از تمامی افرادی که او را در جهت انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کمک کرده‌اند از آنها قدردانی کنند.

  انجام پایان نامه کارشناسی

  انجام پایان نامه کارشناسی

  برگ هشتم:  خلاصه نویسی پایان نامه به این شکل می باشد که هر پایان نامه  باید با خلاصه نویسی شروع شود، می تواند شامل بحث و گفت و گو در رابطه با موضوع پایان نامه، روش های پژوهش و نتیجه کلی باشد.

  برگه نهم:  فهرست کردن مطالب:  برای نوشتن پایان نامه باید در آغاز آن فهرست مطالب وجود داشته باشد که معمولاً این بخش می تواند شامل عنوان قسمت های پایان نامه و شماره صفحات آن باشد.

  برگ دهم:  نوشتن فهرست برای جدول ها و نمودارها به صورتی که به شکل دقیق عنوان و شماره بندی صفحات مورد نظر در آن درج شود.

  برگ  یازدهم:  برگ های آخر پایان نامه محسوب می‌شود که شامل فهرستی از منابع و مراجع می باشد.

  خصوصیات متن و مطالب برای انجام پایان نامه کارشناسی

  مطالب هر پایان نامه دارای فصل های متعدد و هر کدام از فصل ها دارای قسمت های مختلف می باشد.  به صورتی که هر فصل را می‌توان از طریق مقدمه شروع و با یک نتیجه گیری به پایان رساند. برای نوشتن پایان نامه هر فصل می توان مانند موارد زیر آنها را شماره گذاری کرد:

  ۱.  داشتن مقدمه

  برای ایجاد مقدمه دانشجو باید اهداف مورد نظر خود را برای نوشتن پایان نامه، شیوه ها، چگونگی انجام پژوهش و کسب کردن نتایج مورد بحث و گفت و گو خود مشخص کند. در این بخش اکثرا از منبع های مروری بهره گیری می شود. علاوه بر آن بیان ارزش موضوع پژوهش در رابطه با گسترش کشور پیشنهاد می‌شود.  تفسیر و شرح ساختار پایان نامه با بیان  کوتاهی از مطالبی که در فصل های متعدد  وجود دارد الزامی می باشد.

  ۲. فصل ها در پایان نامه کارشناسی

  در فصل های بعدی طبق عقیده دانشجو و گرفتن تاییدیه استادان مطالب های متعدد پایان نامه کارشناسی طبقه بندی می شود.

  ۳.  نتیجه گیری ها  و بحث و گفت و گو

  این بخش از پایان نامه باید طبق مطلب های ذکر شده مخصوصا در بخش مقدمه نگارش شوند و بعد از آن نتیجه های کسب شده با هدف های مشخص شده در مقدمه،  نحوه دستیابی در این فصل بازگو می ‌شود و مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهد گرفت.  لازم به ذکر است که برای  ارائه پایان نامه می توان از مشاوره در انجام پایان نامه استفاده کرد و از پیشنهادات آنها برای پژوهش ها استفاده کرد.

  ۴.  قرار دادن پیوست ها

  بخش اصلی مطلب پایان نامه باید به دور از اطلاعات غیر ضروری باشد.  علاوه بر این مطالب نباید  از طریق نرم‌افزار یا نحوه کسب کردن معادله های ریاضی و به اثبات رساندن آنها و همچنین اطلاعات تجربی باشد.  این گونه مطالب باید در قسمت پیوسته های پایان نامه ذکر شوند.

  ۵.  قراردادن جدول ها و نمودارها

  برای نوشتن پایان نامه باید جدول ها و نمودارها نزدیک به مطلب مورد نظر باشند و هر کدام از آنها باید با عنوان مخصوص که در زیر آنها نوشته می شود، معین گردند.

  ۶.  منبع ها و مرجع ها

  هنگامی که از منبع ها برای نوشتن پایان نامه بهره گیری می کنید باید مرجع آن در میان دو گیومه ذکر شود و پس از آن  با باز کردن قلاب[  منبع های خود را به ترتیب از آغاز پایان نامه در آن درج کنید.  به طور مثال: ششمین منبع بهره گیری شده پس از بیان کردن مطالب مورد نظر به این شکل نوشته می شود:[۶].  علاوه بر این برای بیان خلاصه از یک مقاله که توسط یک فرد در قالب جمله ذکر می شود به همین ترتیب می باشد.

  چگونگی شماره گذاری و ارائه دادن منابع برای انجام پایان نامه کارشناسی ارشد

  ۱.  نحوه شماره گذاری کردن مطالب

  برای شماره گذاری مطالب دانشجویان باید به این نکته توجه داشته باشند که صفحه‌های فرم داخلی و همچنین بسم الله الرحمن الرحیم به هیچ وجه شماره‌گذاری نمی شوند.  صفحات بعدی به ترتیب از طریق حروف ها یا اعداد می توان شماره گذاری کرد. شماره گذاری از طریق اعداد از مقدمه آغاز شده و تا آخرین صفحه ادامه پیدا می‌کند. روش شماره گذاری به این شکل می باشد که اعداد در وسط و بالای هر کدام از صفحات درج می شود.

  ۲.  روش شماره گذاری روابط ریاضی

  در معادلات ریاضی از طریق دو عدد که با استفاده از یک خط از یکدیگر جدا شده، معین می شود. عددی که در سمت چپ واقع شده نشانگر شماره فصل و اعداد در قسمت راست نشانگر شماره و ترتیب روابط در هر کدام از فصل ها می باشد.

  ۳.  شیوه شماره گذاری در جدول ها و نمودار

  در هر جدول با نوشتن شماره فصل و جدول در آن فصل می‌توان آن را شماره گذاری کرد. در مرحله بعد موضوع جدول مورد نظر شماره گذاری می شود. به عنوان نمونه  شماره گذاری ۲ در فصل سوم می تواند مانند: جدول(شکل) ۲- ۳ باشد.

  انجام پایان نامه کارشناسی اصفهان

  موسسه ترسیم دانش یکی از معتبرترین موسسه ها می باشد که دانشجویان می توانند برای انجام پایان نامه کارشناسی خود علاوه بر شهر اصفهان به شکل آنلاین از شهر های متعدد پایان‌نامه باکیفیتی را تهیه کنند.

  هزینه انجام پایان نامه کارشناسی ارشد

  هزینه انجام پایان نامه کارشناسی ارشد بستگی به موضوع  دارد که دانشجویان کارشناسی ارشد باید قبل از انتخاب موضوع و نوشتن پایان نامه خود  به فکر هزینه های آن باشد.  موسسه ترسیم دانش در این رابطه می تواند ایده‌آل‌ترین پایان نامه را با قیمت مطلوب برای دانشجویان ارائه دهد

  دیدگاهتان را بنویسید