آموزش و مشاوره انجام پایان نامه معدن

 انجام پایان نامه معدن  دارای مجموعه ای از علوم، شیوه ها و قوانین می باشد که از کشف معدن تازه تا فرآوری آن ادامه پیدا می‌کند. البته باید به این نکته توجه داشت که انجام پایان نامه معدن از لحاظ اقتصادی دارای ارزش و به صرفه تر می باشد و دانشجویان می توانند کار اکتشاف و استخراج را در آن انجام دهند.

به دلیل اینکه از سال های قبل انسان ها به دنبال شناسایی و کشف طلا و بعضی از مواد معدنی ارزشمند بوده اند انجام پایان نامه معدن دارای قدمت فراوانی می باشد.

 رشته معدن جزو شغل های بسیار طاقت فرسا و دشوار محسوب می‌شود. اشخاصی که پس از اتمام انجام پایان نامه معدن خود وارد این شغل می شوند باید بتوانند کار و  موقعیت دشواری را تحمل کنند.  البته اگر  دانشجویان به طبیعت و بهره گیری از اصول و قواعد علوم متعدد علاقه داشته باشند تحمل کردن این موقعیت دشوار برای آنها بسیار راحت تر می باشد.

شرایط شغلی در انجام پایان نامه معدن

 در حاضر انجام پایان نامه معدن به شکل متوسط دارای رشد ۶ درصدی می باشد که باید در این حوزه به رشد ۱۵ درصدی رسید و برای به دست آوردن این رشد به کارشناسان مخصوص در این رابطه احتیاج می باشد. به دلیل این که راه پیدا کردن به بازارهای جهانی فقط به وسیله مدیریت کیفیت و استاندارد شدن محصولات معدنی مقدور می باشد.

 در حال حاضر اکثر سازمان ها به فارغ التحصیلان خلاق مهندسی معدن احتیاج دارند تا بتوانند بدون وجود کارشناسان خارجی باعث افزایش صادرات در این قسمت شوند.

 فارغ التحصیلان از طریق انجام پایان نامه معدن علاوه بر اینکه می‌توانند در وزارت معادن و فلزات مشغول کار شوند می توانند در وزارت نفت در قسمت حفاری،  نیرو در رابطه با آبهای زیرزمینی،  شرکت مترو و نهاد انرژی اتمی کار خود را آغاز کنند.

نرم افزار های پر اهمیت جهت انجام پایان نامه معدن

جهت انجام پایان نامه معدن نرم افزارهای پر اهمیتی موجود می باشد که می توان به موارد زیر اشاره داشت:

نرم افزار DATAMINE  جهت انجام پایان نامه معدن

نرم افزار DATAMINE  با بهره گیری از زبان های برنامه نویسی fortrant  ساخته شده است. از پر اهمیت ترین کاربرد این نرم افزار می توان به سازماندهی کردن اطلاعات ذخیره در حالت دو بعدی و سه بعدی و همچنین مدل سازی اشاره داشت. از این برنامه جهت ذخیره های متعدد مثل رگه ای، لایه‌ای و توده ای بهره گیری می شود.  علاوه بر این برنامه مهارت طراحی و برنامه ریزی معادن روباز و زیرزمینی را دارد.

 این برنامه قابلیت این را دارد که با کسب اطلاعات گمانه های اکتشافی و بررسی آن ها طبق پخش عیار ماده معدنی مدنظر، محدوده توده ماده معدنی را معین کند و طرح استخراج مطلوب با آن توده ماده معدنی را فراهم کند. سایرکاربردهای پر اهمیت این نرم افزار شامل موارد زیر می شود:

–  این نرم افزار جهت انجام پایان نامه معدن  دارای توانایی فراوانی می باشد و از محیط گرافیکی بسیار مطلوبی برخوردار می‌باشد.

–  این نرم افزار پاسخگوی مناسبی جهت احتیاج به مهندسی درقسمت بررسی و ارزیابی، طراحی و برنامه ریزی برای انجام پایان نامه معدن می باشد.

–  این نرم‌افزار با توجه به قیمت بالایی که دارد دارای کاربرد گسترده و وسیعی می باشد و به همین خاطر به نرم‌افزار عمومی تبدیل شده است.

–  این نرم افزار از طریق سیستم عامل ویندوز اجرا می شود.

–  این نرم افزار جزو یکی از پر اهمیت ترین و پرکاربردترین نرم افزار جهت انجام پایان نامه معدن در گرایش استخراج و اکتشاف محسوب می شود.

نرم افزار MINEX برای انجام پروپوزال معدن

نرم افزار MINEX  برای انجام پروپوزال معدن با هدف آسان کردن مدل‌سازی ذخیره و برنامه ریزی تولید در ذخیره زغال و هر نوع ذخیره  لایه ای وارد بازار می شود.  این نرم افزار جزو ابزار مطلوب برای انجام پروپوزال معدن  از مرحله اکتشاف تا مرحله بازسازی و بستن معدن محسوب می شود.  این نرم افزار تنها نرم افزاری می باشد که کلیه احتیاج های دانشجویان را جهت انجام  پروپوزال معدن  برآورده می‌کند. همچنین از این نرم افزار در کلیه شرکت های بزرگ معدنی بهره گیری می شود.

نرم افزار SURPAC  جهت انجام پروپوزال معدن

نرم افزار SURPAC جهت انجام پروپوزال معدن  جزوه یکی از کامل ترین نرم افزار ها برای طراحی محسوب می شود.  پر اهمیت ترین کاربرد این نرم افزار  این می باشد که می تواند به مدل سازی سه بعدی سطح زمین و زیر زمینی،  مدلسازی و تجزیه تونل های عظیم راه‌ها که بسیار بزرگ می‌باشد و موقعیت ایمنی بخصوصی را دارا می باشند،  ارزیابی های زمین آماری،  بررسی و ارزیابی درزه و رسم نمودار های متعدد،  ارزیابی معادن روباز،  ارزیابی ماده سنگ،  مخازن زیرزمینی گاز و مایعات و همچنین مدل سازی های مختلف بپردازد.

نرم افزار ROCKWORD  برای انجام پروپوزال معدن

نرم افزار ROCKWORD  برای انجام پروپوزال معدن  تحت سیستم عامل های ویندوز قابل اجرا می باشد.  این نرم افزار به استانداردهای علوم نفت محیط زیست، معدن و ژئوتکنیک جهت بصری سازی اطلاعات زیر سطحی تبدیل شده است، این کار با بهره‌گیری از ابزارهای شایع در این نرم افزار مانند نقشه ها، طرح مقطع های سطحی متعدد ایجاد شده است.

نرم افزار Gemcom جهت انجام پروپوزال معدن

نرم افزار Gemcom جهت انجام پروپوزال معدن از سازماندهی اطلاعات ذخیره در حالت دو بعدی و سه بعدی و همچنین مدل سازی کاربرد دارد. از این برنامه برای ذخیره های متعدد مثل رنگ لایه ای و توده ای بهره گیری می شود. علاوه بر این مهارت طراحی و برنامه ریزی معادن روباز و زیرزمینی را دارد.

نرم افزار Surfer برای انجام پروپوزال معدن

نرم افزار Surfer برای انجام پروپوزال معدن  جزوه یک نرم افزار عمومی در حوزه توپوگرافی و نقشه برداری محسوب می شود. با وارد کردن اطلاعات برداشت منطقه شامل طول و عرض و همچنین ارتفاع این نرم افزار قادر می باشد با متد های متعدد به نقشه توپوگرافی عکس هوایی و غیره به شکل دو بعدی و سه بعدی بپردازد.

نرم افزار UNWEDGE برای انجام پروپوزال معدن

نرم افزار UNWEDGE برای انجام پروپوزال معدن  مربوط به تجزیه پایداری کوه های معدنی در سازه های زیر زمینی می باشد. این نرم افزار قابلیت مدلسازی کوه های معدنی و فضاهای زیرزمینی را به شکل سه بعدی دارد.

انواع گرایش های مختلف جهت انجام مقاله معدن

 جهت انجام مقاله معدن باید با انواع گرایش های مختلف آن آشنایی پیدا کرد که شامل موارد زیر می شود:

 –  انجام مقاله معدن برای فرآوری مواد معدنی

–  انجام مقاله معدن مکانیک سنگ

–  انجام مقاله معدن  جهت استخراج معدن

–  انجام مقاله معدن برای اکتشافات معدن

–  انجام مقاله معدن برای تونل و فضاهای زیرزمینی

–  انجام مقاله معدن و محیط زیست

–  انجام مقاله معدن جهت اقتصاد و مدیریت معدنی

انواع درس ها جهت انجام مقاله معدن

 درس های مختلفی جهت انجام مقاله معدن موجود می باشد که شامل:  معادلات دیفرانسیل،  آمار و احتمالات مهندسی برای انجام مقاله معدن،  محاسبات عددی جهت انجام مقاله معدن،  زمین شناسی ساختمانی و عمومی می باشد.

خدمات مشاوره پایان نامه معدن

 مشاوره پایان نامه معدن دارای خدمات متعددی می باشد که می توان به موارد زیر اشاره داشت:

–  مشاوره پایان نامه معدن جهت  پروپوزال نویسی

–  مشاوره پایان نامه معدن جهت رساله نویسی

–  مشاوره پایان نامه معدن برای چاپ کتاب

–  مشاوره پایان نامه معدن جهت ترجمه مقالات به انگلیسی

–  مشاوره پایان نامه معدن برای انتخاب موضوع با کیفیت

–  مشاوره پایان نامه معدن جهت استفاده از نرم افزارها

–  مشاوره پایان نامه معدن برای کد نویسی

–  مشاوره پایان نامه معدن در رابطه با  زمین شناسی و اکتشافات معدنی

–  مشاوره پایان نامه معدن در رابطه با صنایع معدنی و معدن کاری

– مشاوره پایان نامه معدن جهت پژوهش‌های علمی

–  مشاوره پایان نامه معدن جهت آشنا شدن با شیوه های اکتشافی

دیدگاهتان را بنویسید