شرح انجام پایان نامه شیمی

 انجام پایان نامه شیمی نقش پراهمیتی که در علوم زیست شناختی، کشاورزی، پزشکی و رشته های بهداشت دارد.  انجام پایان نامه شیمی به ساده‌ترین حالت علم مواد و نحوه تغییر آنها می پردازد. علاوه بر این به ارزیابی خصوصیات اتم، سابزه های کلیه ماده و چگونگی ترکیب این اتم ها برای به وجود آوردن ماده جدید می پردازد.

  ***پژوهشگر گرامي با تكميل فرم زير با متخصصين و حرفه اي ها در رشته خود ارتباط بگيريد***


  ***كار خود را به متخصصان و حرفه‌اي ها واگذار كنيد***
  ***** پژوهشگر گرامي جهت مشاوره رايگان فرم زير را تكميل نمائيد در كمترين زمان با شما تماس گرفته مي شود! *****


   انجام پایان نامه شیمی دارای گرایش های متعددی می باشد. موسسه ترسیم دانش قصد دارد تا با استفاده از این مقاله دانشجویان را با نحوه انجام پایان نامه شیمی آشنا کند.

  انواع و اقسام گرایش ها جهت انجام پایان نامه شیمی

   انجام پایان نامه شیمی  دارای انواع و اقسام گرایش های مختلف می باشد که شامل موارد زیر می شود:

  –  انجام پایان نامه شیمی آلی:  به علت وجود ترکیبات آلی و کربن دار بسیار این رشته دارای کاربرد فراوانی می باشد. بخشی از موضوعات جهت انجام پایان نامه شیمی شامل:  سنتز انواع و اقسام بسپارها،  سنتز ترکیبات حلقوی باهترواتم ها،  سنتز ترکیبات کینولین و انواع و اقسام مشتقات آن،  بکار گرفتن انواع و اقسام کاتالیزورهای فلزی جهت ترکیبات آلی می باشد.

  –  انجام پایان نامه شیمی کاربردی:  انجام پایان نامه شیمی کاربردی همانند رشته شیمی یک نوع گرایش کلی محسوب می‌شود. از این رشته بیشتر در صنایع بهره گیری می شود.  نمونه های از موضوعات جهت انجام پایان نامه شیمی کاربردی شامل:  بررسی و ارزیابی آنالیز های شناسایی عنصر،  از بین بردن آینده ها، ارزیابی انواع و اقسام غشا ها،  تصفیه آب،  بررسی و ارزیابی ساختارهای فلزی و نیمه رسانا طبق خصوصیات ساختاری نانو می باشد.

  –  انجام پایان نامه شیمی در گرایش فیزیک: این گرایش به ارزیابی کردن ترمودینامیک،  سیستم های کوانتومی،  انواع و اقسام فازهای انرژی و… می پردازد.  موضوعاتی که جهت انجام پایان نامه شیمی می‌توان از آن استفاده کرد شامل: ارزیابی کردن انواع و اقسام سیستم ها و سلول های خورشیدی، ارزیابی فازهای انرژی در بعضی از اتم ها، ارزیابی سنتیک جذب آب سطحی و سنتیک واکنش‌ها، ارزیابی ترمودینامیک در انواع و اقسام سیستم های جذبی، ارزیابی الکتروشیمی در انواع و اقسام سیستم ها می باشد.

  –  انجام پایان نامه شیمی تجزیه:  یکی از پر اهمیت ترین کاربرد رشته شیمی بررسی و ارزیابی مواد می باشد.

  پايان نامه شيمي

  پايان نامه شيمي

  پایان نامه شیمی به تجزیه، ارزیابی و مطالعه در رابطه با ساختار مواد به شکل طبیعی و مصنوعی می‌پردازد. انجام پروپوزال شیمی به شکل کلی طبق موضوعاتی مثل کروماتوگرافی، الکتروشیمی و اسپکتروسکوپی عمل می کند.

  نتایجی که در انتهای انجام پروپوزال شیمی کسب می‌شود شامل انواع و اقسام ترکیبات سمی،  هیدروکربن ها، بررسی و مشخص کردن داروها می باشد.  موضوعاتی که جهت انجام  پروپوزال شیمی تجزیه می توان از آنها استفاده کرد شامل موارد زیر می شود:

  –  ساخت الکترود ها مثل باتری ها و بررسی آنها از طریق مواد الکتروشیمیایی

  –  طراحی نانو مواد با هدف استخراج پیش از هر نوع اقدام آنالیز با استفاده از دستگاه‌هایی مثل استخراج مایع،  فاز جامد،  فاز جامد میکرو  و استخراج فاز جامد مغناطیسی و…..

  –  انجام پروپوزال شیمی معدنی:  ارزیابی علم کانی ها  با بهره گیری از انجام پروپوزال شیمی معدنی صورت می گیرد.  از فعالیت های پر اهمیت در این رشته می‌توان به ارزیابی عقیده ها در رابطه با فواید و واکنش‌های عناصر و همچنین ترکیبات آنها اشاره داشت.  علم و دانش کلیه کربن ها به جز دی سولفید کربن و اکسید کربن جزو دانش های شیمی معدنی به حساب می آید. مانند انواع و اقسام مواد معدنی مطالعه کردن ساختار کریستال ها می باشد.

  –  انجام مقاله شیمی دارویی:   از این گرایش جهت انجام ترکیبات دارویی و به دست آوردن یک نتیجه جدید دارویی بهره گیری می شود.

  –  انجام مقاله شیمی گیاهی:  از این رشته جهت بحث و گفت و گو در رابطه با فتوشیمیایی و گیاهان دارویی استفاده می شود. علاوه بر این در علم داروسازی موثر می باشد.  نمونه های از آن مثل  عصاره اصلی گیاهان دارویی و بومی می باشد که بعد از تفکیک  گیاهان به مدیریت کیفیت و خالص سازی آن پرداخته می شود.

  –  انجام مقاله شیمی دریا:  انواع و اقسام گرایش های انجام مقاله شیمی دریا شامل: شیمی آلاینده ها،  شیمی معادن و کانی ها،  شیمی منطقی فرا جوش و خوردگی سازه می باشد.  از این رشته جهت ارزیابی آلودگی های آب دریا و نمک زدایی آب دریا بهره گیری می شود.

  –  انجام مقاله شیمی نانو:  انجام مقاله شیمی نانو جزو گرایش های  کاربردی و فناوری به حساب می آید.  از طریق دستگاه هایی به اندازه یک میکرومتر به ارزیابی ماده ها پرداخته می شود. علاوه بر این از طریق انجام مقاله شیمی کلیه گرایش ها با علم نانو مورد ارزیابی قرار می گیرد.

  مراحل انجام پروپوزال شیمی

   کلیه دانشجویان در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد باید جهت به اتمام رساندن دوره تحصیلی خود بتوانند درس های پروژه خود را پاس کنند. جهت انجام پروپوزال شیمی در اولین قدم باید به انتخاب موضوع بپردازید که شرایط آن شامل موارد زیر می شود:

  –  به روز بودن محتوا جهت انجام پروپوزال شیمی

  –  محتوا باید بر اساس نظر کارشناسان و مشاوره پایان نامه شیمی انتخاب شود.

  –  رشته تحصیلی نباید با موضوع پایان نامه دارای مغایرت باشد.

   قدم بعدی جهت انجام پروپوزال شیمی انتخاب مشاوره پایان نامه شیمی می باشد.  دانشجویان باید برای بهتر شدن کیفیت پایان نامه خود یکی از افراد مشاوره پایان نامه شیمی که در این زمینه دارای تجربه می باشند را انتخاب کنند و جهت انجام پروپوزال شیمی خود اسم مشاوره را ذکر کند.

   دانشجویان باید به این نکته توجه داشته باشند که جهت انجام پروپوزال شیمی بهتر می باشد که هر هفته حداقل یک مرتبه به مشاوره پایان نامه شیمی خود پیشرفت پایان نامه را شرح دهید.  علاوه بر این  دانشجویان باید بر اساس اصول و قواعد گزارشات خود را تحویل دهند.

  مشاوره پایان نامه شیمی توسط موسسه ترسیم دانش

   موسسه ترسیم دانش با دارا بودن  کارشناسان با تجربه سابقه ارائه چندین پایان نامه در موضوعات متعدد مخصوصاً در مشاوره پایان نامه شیمی در رزومه خود دارند.  دانشجویانی که شاغل هستند و برای آنها  پرداختن به انجام پروپوزال شیمی دشوار می باشد می توانند پروژه خود را به این موسسه بسپارند. به دلیل اینکه این موسسه با متخصصان با تجربه و حرفه ای خود می‌توانند دانشجویان را تا آخرین مرحله پایان نامه همراهی کند. انجام پروپوزال شیمی به‌دنبال پیدا کردن علم اتم ها و پیوندهای میان آنها خاصیت ماده ها و غیره می باشد.

  فصل های مطالب جهت انجام مقاله شیمی

   جهت انجام مقاله شیمی فصل های متعددی موجود می باشد که شامل موارد زیر می شود:

  –  فصل اول  جهت انجام مقاله شیمی: این فصل مقدمه ای جهت معرفی انواع گرایش ها و شرح موضوعات به شکل کلی  می باشد.

  –  فصل دوم  برای انجام مقاله شیمی:  در این فصل باید به مطالعات گذشته‌ موضوعات پرداخت و علاوه بر این باید مبانی نظری در ارتباط با موضوع را ارائه داد.

  –  فصل سوم جهت انجام مقاله شیمی:  این فصل در ارتباط با پژوهش ها  در چارچوب اصلی و همینطور شیوه‌های پژوهش مطالب می باشد.

  –  فصل چهارم جهت انجام مقاله شیمی:  دانشجویان باید به نتیجه گیری کلی برسند و آن را ارائه دهند.  اگر دانشجو در ارتباط با موضوع توضیحی دارد باید در این فصل بازگو کند.

  –  فصل پنجم برای انجام به مقاله شیمی:  نتایج بدست آمده و مورد اعتبار از طرف دانشجو در این فصل ارائه می‌شود.

  خدمات مشاوره پایان نامه شیمی

   مشاوره پایان نامه شیمی دارای خدمات مختلفی می باشند که می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  –  مشاوره پایان نامه شیمی تجزیه

  –  مشاوره پایان نامه شیمی معدنی

  –  مشاوره پایان نامه شیمی کاربردی

  –  مشاوره پایان نامه شیمی آلی

  –  مشاوره پایان نامه شیمی فیزیک

  –  مشاوره پایان نامه شیمی داروسازی

  در پایان می توان این نکته را اضافه کرد یکسری از صنایع هستند که با استفاده از ترکیب مواد اولیه آخال بسیاری به جامعه کنونی و منابع طبیعی کمک می کنند و محصولات با کیفیتی چون زغال فشرده تولید می کنند و این صنعت نیز باتوجه به ترکیبات آنها می توان به توعی شیمی را به کار برد.

  دیدگاهتان را بنویسید